Przejdź do treści

Depilacja laserowa Kraków — czy warto skorzystać z zabiegu?

depilacja laserowa kraków

Depilacja laserowa – Golenie włosków maszynką jednorazową zabiera dużą ilość czasu. Nie dość, że trzeba stale o tym pamiętać, uważać, to jeszcze nieraz zdarzy się zacięcie i podrażnienia. Natomiast usuwanie owłosienia przy pomocy wosku jest najzwyczajniej w świecie bolesne, a i tak nie przynosi długofalowych i zamierzonych efektów.

W tym artykule szczegółowo opiszemy Wam, czym jest depilacja laserowa, jak wygląda zabieg, powiemy również o przeciwwskazaniach i oczywiście o tym, dlaczego warto.

Laserowe usuwanie owłosienia — depilacja laserem diodowym, dlaczego warto?

Depilacja laserowa jeszcze niedawno była zabiegiem, z którego mogły skorzystać wyłącznie osoby zamożne, w tym gwiazdy i influencerzy. Czasy się zmieniają, a co za tym idzie — dyspozycyjność tego narzędzia staje się coraz bardziej powszechna.

Laserowa depilacja włosków w ostatnim czasie stała się niesłychanie modna ze względu na precyzyjność i skuteczność zabiegów, stale udoskonalany sprzęt oraz dyspozycyjność tych narzędzi. Żadna kobieta nie jest w stanie uzyskać takiego efektu przy pomocy zwykłej, jednorazowej maszynki, czy nawet przy użyciu droższego depilatora.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Jak najbardziej. Jest to bezkonkurencyjny zabieg, dzięki któremu po kilku sesjach można pozbyć się włosków na zawsze. Ponadto jednym z efektów będzie stale gładka skóra, zwiększona pewność siebie i lepsze samopoczucie na codzień.

Pozbądź się dyskomfortu raz na zawsze!

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz. Z chęcią rozwiejemy wszystkie wątpliwości.

Usuwanie owłosienia laserem diodowym — jak to działa?

Urządzenie (laser diodowy) wykorzystuje wiązkę światła. Następnie, wcześniej wspomniana wiązka zostaje pochłonięta przez barwnik, który znajduje się we włosie. Zabieg ten powoduje całkowite i trwałe zniszczenie cebulki włosa.

Jak wspominaliśmy wcześniej, depilacja laserem diodowym jest to profesjonalny zabieg, dzięki któremu każda kobieta pozbędzie się owłosienia raz na zawsze. Oczywiście, przy zachowaniu najwyższej skuteczności.

Laserowe usuwanie owłosienia przy pomocy lasera diodowego usuwa wyłącznie włoski wraz z cebulkami nie uszkadzając (i nie podgrzewając) przy tym innych tkanek, a dokładniej — skóry.

Laserowe usuwanie włosów — w jakich miejscach na ciele można wykonać zabieg?

Depilacja laserowa obejmuje każdą część ciała. Zabiegowi można poddać:

 • twarz,
 • pachy,
 • miejsca intymne,
 • nogi,
 • brzuch,
 • bikini.

Depilacja laserem (Kraków) — główna korzyść z zabiegu

Główną korzyścią z zabiegu jest trwałość wykonania wynikająca z kilku podejść. Dodatkowym atutem jest również wiecznie gładka skóra bez zbędnego owłosienia, do którego dąży większość kobiet.

Ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać trwały efekt?

Odpowiedź na to pytanie brzmi — to zależy. W większości przypadków przedział ten waha się w granicach od 6 do 8 podejść. Czasem wymagane jest więcej — do 10 wizyt.

Należy również podkreślić, że ilość wcześniej wspomnianych podejść dotyczy jednej (wybranej przez pacjenta) partii ciała.

Co równie ważne — istnieje prawdopodobieństwo, że po 6-10 podejściach konieczne będzie poprawienie całego procesu, ponieważ na światło dzienne wyjdą pojedyncze, jaśniejsze i delikatniejsze włoski, których również należy się pozbyć. Kolejny zabieg należy w takiej sytuacji wykonać dopiero po dłuższym czasie ok. 1 roku od momentu ukończenia całej serii podejść.

Powodem jest nieregularny rozrost włosków na ciele, który dzieli się na 3 fazy, a dokładniej na:

 • anagen — jest to aktywna faza wzrostu włosków.
 • katagen — faza przejściowa wzrostu owłosienia,
 • telogen — faza spoczynku.

Dlatego też ważne jest ponowne umówienie się na wizytę po dłuższym czasie, aby kompleksowo wyeliminować włoski, które wcześniej nie było dostrzegalne przez laser diodowy.

W jaki sposób przygotować sie do depilacji laserowej? — Przeciwwskazania

Laserowa depilacja twarzy, bikini, nóg oraz innych partii ciała wymaga odpowiedniego przygotowania, aby sesja przyniosła zamierzony skutek oraz była w pełni bezpieczna. Zatem, co należy zrobić, aby dobrze przygotować się do depilacji? Już tłumaczymy.

 • Przede wszystkim zrezygnuj z jakiejkolwiek formy opalania — czy to w sposób naturalny, czy też w solarium. Ważny jest również czas odstawienia tej formy upiększania skóry — conajmniej 4 tygodnie przed zabiegiem powinno się przestać,
 • kolejną ważną kwestią jest rezygnacja z jakichkolwiek samoopalaczy i kremów depilacyjnych,
 • Przed zabiegiem nie należy wyrywać włosków woskiem ani depilatorem — ok. miesiąc przed należy przestać,
 • 3 tygodnie przez zabiegiem należy przestać stosować maści, które w swoim składzie posiadają retinoidy,
 • nie należy nakładać na ciało żadnych środków złuszczających,
 • przed sesją ważne jest, aby odstawić niektóre leki: antybiotyki, leki przeciwbólowe i środki antydepresyjne,
 • oprócz leków warto również przestać spożywać niektóre zioła, takie jak nagietek, czy dziurawiec,
 • ok. 6 miesięcy przed 1. sesją należy odstawić środki doustne z zawartością retinoidów,
 • w trakcie ciąży również nie można korzystać z tego rodzaju usług.

Depilacja laserowa – przygotowanie dzień przed wizytą — co należy zrobić?

Aby efekty depilacji laserowej spełniły oczekiwania, kolejną ważną rzeczą jest wykonanie kilku istotnych czynności w przeddzień wizyty u kosmetologa oraz w dniu wizyty — kilka chwil przed.

 • 24 godziny (dobę) przed zabiegiem nie powinno się spożywać alkoholu,
 • przed zabiegiem (w tym samym dniu co wizyta) należy dokładnie odtłuścić skórę oraz umyć dokładnie ciało,
 • ważnym elementem przed zabiegiem jest regularne nawilżanie skóry, aczkolwiek konieczne jest ich odstawienie 24 godziny przed wizytą,
 • przed zabiegiem nie należy nakładać w miejscu depilowanym żadnych dezodorantów, perfum, balsamów itp.,
 • dzień przed wizytą należy dokładnie ogolić owłosienie (na gładko) w miejscu zabiegu (ważne, aby wcześniej wspomnianych włosków nie wyrywać pęsetą oraz nie depilować samodzielnie).
 • w przypadku laserowej depilacji bikini ważne jest, aby wziąć prysznic zaraz przed wizytą w klinice medycyny estetycznej.

Depilacja laserowa — czego nie wolno robić po zabiegu?

Przygotowania do zabiegu wymagają pewnych poświęceń, niemniej dzięki temu jego realizacja przebiegnie w bezpieczny sposób oraz zostaną osiągnięte zamierzone efekty.

Oczywiście, na przygotowaniach nie można poprzestać. Po zakończonej sesji również jest kilka aspektów, których nie można pominąć. Zbagatelizowanie sprawy może przynieść nieprzewidziane skutki. A zatem, o czym kolejno należy pamiętać?

Zalecamy, aby po zabiegu:

 • nie korzystać z gorących kąpieli,
 • nie korzystać z sauny,
 • nie pływać ani nie kąpać się w basenie,
 • nie opalać się,
 • nie używać samoopalacza (przynajmniej do 2 tygodni po zabiegu),
 • przez 48 godzin po zabiegu zabrania się spożywania alkoholu,
 • nie używać preparatów, które w składzie posiadają alkohol,
 • nie stosować peelingów oraz nie złuszczać naskórka — przynajmniej przez 1 tydzień od zakończenia zabiegu.

Należy również podkreślić, że skóra w miejscu zabiegu może być przez kilka/kilkanaście godzin zaczerwieniona — to normalne, tak samo, jak delikatne pieczenie oraz rozgrzanie.

Zapraszamy do zapisów! W celu ułatwienia procesu rezerwacji mają państwo możliwość wybrania dogodnego terminu przez serwis Booksy lub telefonicznie.

Usuwanie owłosienia laserem diodowym — jak wygląda zabieg?

Przed rozpoczęciem zabiegu konieczne jest umwienie się na wizytę wstępną. Co jest omawiane podczas spotkania? Musimy skonsultować z pacjentem kilka kwestii oraz przeprowadzić analizę medyczną. Wszystko po to, aby zabieg przebiegł w pełni bezpiecznie.

Z pewnością przydadzą się nam informacje o lekach, które zażywa osoba badana (o ile w ogóle) na codzień. Ponadto konieczne będą dane na temat chorób, z którymi pacjent miał do tej pory styczność. Następnie konieczne jest wypełnienie specjalnie przygotowanej karty pacjenta. Jest to zwyczajna notatka tak jak szpitalu oraz innych placówkach medycznych.

Przed rozpoczęciem sesji każdy klient zostaje poddany próbie lasera. Musimy sprawdzić, jak zachowa się skóra podczas zabiegu, aby uniknąć ewentualnych powikłań.

Przed zabiegiem (podczas analizy) nasz kosmetolog stwierdzi również, ile najprawdopodobniej zabiegów będzie trzeba wykonać, aby uzyskać oczekiwany efekt.

Natomiast, podczas zabiegu skóra (na wybranej uprzednio przez pacjenta partii ciała) jest naświetlana wiązką lasera. Sesja odbywa się w pozycji leżącej po to, aby klient czuł jak największy komfort. Zabieg trwa od kilku do 30 minut.

Czy depilacja laserowa boli?

Wszystko zależy od Twojej odporności na ból. Kliniki dysponują różnymi laserami, dlatego też ciężko odpowiedzieć, jakie odczucia będą tworzyć Ci podczas zabiegu.

U nas w klinice natomiast taki problem NIE występuje.

Dysponujemy jednym z najnowszych urządzeń do depilacji laserowej, który posiada automatycznie chłodzoną głowicę. Dzięki temu rozwiązaniu nasi pacjenci nie odczuwają dyskomfortu ani bólu podczas sesji.

Zapraszamy państwa do zapoznania się z cennikiem zabiegów. Znajdziecie tam wszystkie usługi, jakie możemy dla Was wykonać.

Depilacja laserowa diodowa, a IPL — jakie są różnice?

IPL (z ang. Intense Pulse Light) – jest to technologia emitująca światło pulsacyjne w określonym miejscu. Jest to urządzenie wielozadaniowe. Jedną, z możliwości, jakie oferuje, jest depilacja.

Należy jednak zwrócić uwagę, że technologia IPL charakteryzuje się znacznie mniejszą skutecznością aniżeli laser diodowy, którego efektywność sięga niemalże 100%.

Zatem, co robi IPL?

IPL jest w stanie znacząco osłabić włosy, ale nie da rady ich kompleksowo usunąć. Przy wielokrotnym naświetlaniu może zmniejszyć zabarwienie włosków (przez co będą mniej widoczne) oraz ich ogólną twardość.

Co równie ważne — zabieg przy pomocy technologii IPL nie daje długofalowych efektów (w porównaniu do lasera diodowego). Z tego też względu wcześniej wspomniane sesje należy poprawiać raz na ok. 6 miesięcy, ponieważ włoski się regenerują.

Dlatego, jeżeli za cel pacjent obiera pozbycie się na długie lata uporczywego owłosienia, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie depilacja przy pomocy lasera diodowego.

W naszej klinice medycyny estetycznej wykorzystujemy technologię IPL do:

 • usuwania przebarwień,
 • usuwania trądziku,
 • fotoodmładzania twarzy, dłoni, szyi i dekoltu,
 • usuwania blizn i rozstępów,
 • leczenia rumienia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat, sprawdź nasz artykuł o technologii IPL [tutaj podlinkować]. Tam zawarliśmy znacznie więcej informacji.

Zapraszamy do zapisów! Na wizytę mogą się Państwo umówić telefonicznie oraz przez portal Booksy.