Przejdź do treści

Mezoterapia igłowa

mezoterapia iglowa

Mezoterapia igłowa to jeden z zabiegów oferowanych przez Gabinet kosmetyczny L&L Kraków. Pewnie nieraz słyszałaś o zabiegu mezoterapii igłowej, ale jak do tej pory nie do końca wiesz, na czym on polega? Powszechnie mówi się, że jest to jeden z popularniejszych zabiegów, który nadaje skórze jędrność i elastyczność. W praktyce skóra poddana zabiegowi mezoterapii igłowej prezentuje się młodziej i efektowniej. Sprawdź koniecznie więcej informacji o tym znanym i polecanym zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego i ciesz się z zaskakujących efektów po zabiegu. Twój wygląd na pewno się poprawi i wprawi Cię w lepszy nastrój!

Co to właściwie jest mezoterapia igłowa? Kiedy korzysta się z zabiegu mezoterapii igłowej

Mezoterapią igłową określa się zabieg, będący elementem oferty wchodzącej w zakres medycyny estetycznej. W czasie zabiegu mezoterapii igłowej pacjentowi podaje się zastrzyk odżywczych substancji, które w znaczący sposób wpływają na jakość skóry. Po zabiegu mezoterapii igłowej wykonywanej w standardowy sposób, skóra jest stosunkowo jędrna, elastyczna, a co ważne zmarszczki zostają zredukowane.

Efekty mezoterapii igłowej skóry widać tuż po zabiegu, a wszystko za sprawą składników będących elementem tej terapii. W zastrzyku umieszcza się bowiem takie składniki, jak chociażby kwas hialuronowy, czy też witaminy.

Mezoterapię igłową, co ważne, stosuje się w różnym celu. Niektórzy oczekują, że po zabiegu skóra będzie jędrna i elastyczna, inni uważają, że wpłynie on korzystnie na redukcję cellulitu, rozstępów, jak również tkanki tłuszczowej. Efekty zabiegu mezoterapii są jak widać bardzo szerokie, a standardowo zauważa się po prostu lepszą jakość skóry i poprawę jej struktury.

Niewiele osób ma świadomość tego, że efekty zabiegu mezoterapii będą zauważalne również przy terapii leczenia łysienia lub jako zabieg anti-aging. Jeśli którykolwiek z efektów zabiegu mezoterapii Cię zaciekawił to koniecznie dowiedz się więcej o tym, jak wygląda zabieg mezoterapii w praktyce.

Mezoterapia igłowa – przebieg zabiegu

Standardowo przeprowadzany zabieg mezoterapii nie boli, ale może powodować nieznaczny dyskomfort. Dlatego osoba wykonująca zabieg najpierw znieczula określoną partię ciała, a dopiero później wprowadza w skórę substancje aktywne.

Mezoterapia igłowa stosowana na określonej partii ciała daje niemal natychmiastowe efekty nawilżenia skóry, jak również poprawy jędrności. Aby jednak efekty wykonania mezoterapii igłowej były trwałe i wyraźne zaleca się przeprowadzenie przynajmniej od 3-6 zabiegów, w czasie co około 4 tygodnie.

Ważne jest, by z tego typu zabiegów medycyny estetycznej korzystać wyłącznie pod nadzorem specjalistów, po pierwsze dlatego, by preparat zawierał sprawdzone substancje, po drugie by seria dokonywanych iniekcji, była odpowiednia.

Sam zabieg mezoterapii kwasem hialuronowym trwa mniej więcej 30-60 minut, jest też dość komfortowy, a dzięki znieczuleniu również bezbolesny.

Mezoterapia kwasem hialuronowym daje najlepsze efekty.

Mezoterapia igłowa – zalecenia

Jeśli kondycja skóry pacjenta nie jest taka, jakby sobie tego życzył to jest to dobra okazja ku temu, by pomyśleć nad odżywieniem komórek skóry.

Standardowo dzięki zabiegowi mezoterapii uzyskuje się świetne efekty odżywienia i poprawy jakości skóry. Ta jest dużo bardziej nawilżona, odmłodzona i wyraźnie elastyczna. Mezoterapia igłowa skóry głowy wpływa natomiast korzystnie u osób narzekających na łysienie. Skuteczność mezoterapii igłowej została potwierdzona wiele razy, a wyraźną poprawę jakości skóry zauważyli także Ci pacjenci, u których występowały problemy z głębokimi zmarszczkami, jak również bliznami.

Efekty mezoterapii widoczne są nie tylko na skórze twarzy, ale również na innym opracowywanym obszarze ciała. Przypomnijmy, że serię zabiegów wykonuje się również na brzuchu, pośladkach, czy też w okolicy ud.

Celem mezoterapii igłowej kwasem hialuronowym jest umożliwienie skórze szybszej regeneracji. W przypadku chęci uzyskania lepszych efektów warto sięgać po większe ilości wody, wówczas bowiem preparat wprowadzany w serii zabiegów mezoterapii, zapewni rewitalizację skóry.

Ważne cechy mezoterapii skóry głowy i ciała – co po zabiegu? Dlaczego kwas hialuronowy jest niezbędny?

Chcesz podjąć się zabiegu, ale nie wiesz o czym na pewno trzeba pamiętać? Wykonywanie zabiegu jest bezpieczne, ale, by regeneracja skóry była prawidłowa należy stosować kremy z wysokim filtrem, jak również zrezygnować z nakładania makijażu.

Po zabiegu mezoterapii należy też w miarę możliwości unikać wizyt na basenie, w saunie, czy przeprowadzanie intensywnych ćwiczeń na siłowni.

Już wiesz na czym polega mezoterapia? Jest to zabieg zawierający kwas hialuronowy i wpływający na poprawę wyglądu skóry. Już po pierwszym zabiegu zobaczysz efekty, a by odnieść założone rezultaty wystarczy przed wykonaniem zabiegu mezoterapii dowiedzieć się o wszystkich zaleceniach kosmetologa. Uzyskaj dobry efekt mezoterapii i ciesz się z tego najpopularniejszego zabiegu medycyny estetycznej.

Zobacz także:

  1. Depilacja laserowa Kraków — czy warto skorzystać z zabiegu?
  2. Peeling chemiczny – rodzaje zabiegów, przebieg i efekty
  3. Biorepeel – na czym polega?
  4. Peeling węglowy – wskazania, efekty i najważniejsze informacje o zabiegu
  5. Usuwanie przebarwień skóry
  6. Stymulatory tkankowe – jak wygląda zabieg i jakie efekty daje?
  7. Mezoterapia, wszystko co musisz o niej wiedzieć!
  8. Mezoterapia mikroigłowa — najważniejsze informacje (wskazania, efekty, zalecenia i przeciwwskazania)
  9. Co to jest dermapen i komu polecany jest ta nowoczesna technologia?