Na rynku obecnie możemy znaleźć dużą liczbę producentów deklarujących, że to właśnie ich produkty i ich kremy odmłodzą naszą skórę. Ciągła chęć poszukiwania nowych rozwiązań wiele kobiet doprowadza wprost do obłędu. Jak wiadomo, im droższy specyfik, tym lepsze powinien przynosić efekty, ale czy tak jest naprawdę? Przecież to wszystko kosztuje i szybko się kończy, to kiedy da się zobaczyć jakiekolwiek rezultaty? No właśnie. Pytania te pozostawimy Wam, abyście same mogły na nie odpowiedzieć — z własnego doświadczenia. W tym artykule szczegółowo opiszemy Wam, czym jest mezoterapia mikroigłowa, jakie daje efekty, na co każda z Was powinna uważać, no i oczywiście — dlaczego (a nie czy) warto skorzystać z tego zabiegu.
Spis treści
Co to jest Mezoterapia mikroigłowa i na czym polega?
W ostatnim czasie powstało wiele ciekawych rozwiązań, które mają pozytywny wpływ na zwalczenie pierwszych oznak upływającego czasu. Jednym z najbardziej skutecznych, jest właśnie mezoterapia mikroigłowa.
Zasada działania urządzenia jest stosunkowo prosta. Jak sama nazwa wskazuje — skóra poddawana zabiegowi jest równomiernie nakłuwana, za pomocą cienkich igiełek. Zabieg ten polega na celowym i kontrolowanym uszkodzeniu naskórka.
Nakłuta skóra zaczyna proces regeneracji. Liczne nakłucia stymulują odnowę elastyny oraz kolagenu. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta i elastyczna.
Zwiększone krążenie w uszkodzonych miejscach wspomaga odżywienie tkanek, które następnie są przebudowywane. Kolejno następuje proces pogrubienia się skóry, który prowadzi do zwiększenia jej odporności. Efektem tego działania jest jędrniejsza i bardziej wyrazista cera.
Mezoterapia mikroigłowa (DermaPen) — efekty
Mezoterapia posiada szereg zastosowań. Podczas zabiegu, możemy wprowadzić pod skórę odpowiednie składniki aktywne, które pozwolą cieszyć się jeszcze lepszym efektem. W zależności od użytej ampułki, uzyskamy poniższe efekty.:
- rozjaśnienie skóry,
- głębokie nawilżenie,
- redukcja zmarszczek,
- pozbycie się przebarwień,
- usunięcie blizn potrądzikowych.
Co równie ważne — regeneracja uszkodzonej skóry wpływa także pozytywnie na zanik rozstępów oraz różnego rodzaju i wielkości blizn. Dodatkowo przy zastosowaniu specjalnych ampułek, mezoterapia mikroigłowa może zmniejszyć ilość cellulitu.
Warto podkreślić, że podczas nakładania zwykłych kremów składniki aktywne nie wchłaniają się tak głęboko i efektywnie, jak w przypadku mezoterapii mikroigłowej. To właśnie dzięki niej, specjalista przeprowadzający zabieg, jest w stanie znacznie głębiej wtłoczyć preparat, przez co efekty są tak satysfakcjonujące. Niestety, ale takich samych rezultatów nie da się uzyskać działając jedynie powierzchownie.
Mezoterapia mikroigłowa — dlaczego warto?
Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu posiada szereg korzyści, m.in.:
- ożywia produkcję kolagenu oraz elastyny,
- sprawia, że cera staje się jędrniejsza oraz bardziej elastyczna,
- naprawia opadający owal twarzy, tym samym modelując kontury,
- redukuje ilość zmarszczek,
- redukuje cellulit,
- zmniejsza ilość przebarwień,
- rozjaśnia skórę,
- redukuje rozstępy oraz sprawia, że blizny (w tym również blizny potrądzikowe) stają się mniej widoczne oraz bardziej wygładzone,
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o wskazaniach do zabiegu, zapraszamy do kontaktu.
Zalecenia przed zabiegiem
- Przed zabiegiem, min. 7 dni, nie powinno się zażywać stosować leków przeciwzapalnych, w tym: aspiryny, ibuprofenu, paracetamolu itp.,
- Należy odczekać minimum 14 dni od zakończenia antybiotykoterapii,
- zabrania się również opalania w sposób naturalny, jak i w solarium,
- nie można spożywać alkoholu na 24h przed zabiegiem.
Zapraszamy Was również do zapoznania się z artykułem o tym, czym jest zabieg depilacji laserem diodowym.
Zalecenia po zabiegu
- Jako że jest to zabieg mający na celu uszkodzenie naskórka, należy stosować krem regenerujący, zalecony przez Kosmetologa,
- skóra w miejscu poddanym zabiegowi może być podrażniona, przez co należy się z nią obchodzić szczególnie ostrożnie (nie narażać się na czynniki zewnętrzne, nie nakładać makijażu min. 24h po zabiegu).
- po zabiegu, przez kilka kolejnych dni, nie należy opalać się, ani korzystać z solarium,
- skórę, w miejscu po zabiegu, należy zabezpieczyć kremem z filtrem SPF 50,
- nie należy wykonywać peelingu.
Ile trwa zabieg DermaPen?
Czas trwania zabiegu, w zależności od obszaru, trwa do 45-60 minut i zawiera również czas przygotowania do zabiegu (w tym znieczulenie).
Ile zabiegów mezoterapii należy wykonać, aby zobaczyć pierwsze efekty?
Pierwsze znaczące efekty będą widoczne już po pierwszym zabiegu. Niemniej, aby uzyskać oczekiwany rezultat, warto umówić się na minimum 2-4 sesje.
Bez obejrzenia skóry, nie można jednoznacznie określić ilości potrzebnych zabiegów. Dlatego zapraszamy na bezpłatną konsultację. Nasze Panie Kosmetolog ocenią stan skóry, a po niej określą szacunkową ilość koniecznych do wykonania zabiegów. Dostosują również ampułkę, odpowiadającą potrzebom skóry.
Ile kosztuje mezoterapia mikroigłowa?
W naszym salonie znajdziecie różne pakiety dopasowane do waszych indywidualnych potrzeb. Pojedynczy zabieg, w zależności od użytego preparatu i obszaru zabiegu, kosztuje od 350 do 500 zł Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem, który znajdziecie w portalu Booksy oraz na naszej stronie, w zakładce „cennik”.
Jakie narzędzie wykorzystujemy podczas mezoterapii mikroigłowej?
Pen (DermaPen)
W naszym gabinecie, do zabiegu mezoterapii mikroigłowej, wykorzystujemy Dermapena.
Dermapen to urządzenie przypominające swoim kształtem długopis. Posiada wymiennie, sterylne końcówki z mikroigiełkami. Przykładając Dermapen do powierzchni skóry, wykonuje on ruchy stemplowe – w ten sposób skóra jest nakłuwana, oraz wtłaczany jest do niej produkt.
Przeciwwskazania do mezoterapii mikroigłowej
Aby wykonać zabieg, należy wcześniej wykluczyć przeciwwskazania. Zabiegu mezoterapii mikroigłowej nie wykonuje się, jeżeli:
- pacjent jest w ciąży,
- karmi piersią,
- posiada otwarte rany,
- posiada infekcje w miejscach kwalifikowanych do zabiegu, takie jak: brodawka, opryszczka itp.,
- występują zaburzenia czucia,
- pacjent ma osłabioną zdolność do regeneracji skóry,
- pacjent obecnie przechodzi zakażenie wirusowe, bakteryjne, czy też grzybicze,
- widoczne są znamiona w miejscu zabiegu,
- skóra ma widoczne poparzenie,
- pacjent jest zakażony wirusem HIV,
- pacjent ma skłonność do tworzenia się bliznowców,
- pacjent posiada choroby metaboliczne oraz autoimmunologiczne,
- u pacjenta występują problemy z krzepliwością krwi.
Dodatkowo:
- zabiegowi można poddać się minimum 2 tygodnie po zakończonej antybiotykoterapii,
- 8 tygodni wstecz należy zaprzestać kuracji sterydami,
- 6 miesięcy przed zabiegiem należy zakończyć terapię retinoidami.
Jeżeli pojawiały się dodatkowe pytania w związku z przeciwwskazaniami, zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów.
Mezoterapia igłowa a mikroigłowa — jakie są różnice?
Mezoterapia igłowa czy mikroigłowa?
Mezoterapia igłowa — na czym polega?
Już wiecie, czym jest zabieg mezoterapii mikroigłowej oraz jakie efekty możecie dzięki niemu uzyskać. Z pewnością niejedna z Was zastanawia się również, jakie różnice są pomiędzy mezoterapią igłową a mikroigłową.
Celem mezoterapii igłowej jest wprowadzenie specjalnego preparatu za pomocą drobnej igiełki. Preparat wprowadzany jest w głębsze warstwy skóry, dzięki czemu
W przypadku mezoterapii igłowej najważniejsze jest dobranie odpowiedniego preparatu przez kosmetologa, ponieważ to właśnie dany składnik odgrywa w tej sytuacji największą rolę. Natomiast przy zabiegu mezoterapii mikroigłowej najważniejszą cechą są liczne mikronakłucia przy pomocy dermapenapena.
Mezoterapia mikroigłowa — jak wygląda skóra po zabiegu?
Skóra po mezoterapii mikroigłowej goi się około 2 dni. Po tym czasie może pojawiać się również łuszczenie, co jest normalnym następstwem wykonania zabiegu.
Po zabiegu:
- może pojawić się zaczerwienienie,
- skóra może być lekko opuchnięta,
- może pojawić się również delikatny obrzęk.
W naszym gabinecie każdy zabieg mezoterapii jest przeprowadzany w sterylnych warunkach. Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo pacjenta i komfort podczas zabiegu.
Podsumowanie
Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest bardzo skuteczny. Niemniej, aby odnieść pożądany efekt ważne jest, aby pacjent stosował się do wszystkich ww. poleceń. Dodatkowe informacje otrzymacie od nas po umówieniu konsultacji.
Przed zabiegiem istnieje możliwość umówienia się na bezpłatną konsultację, w celu omówienia dokładnego planu leczenia.
Zapraszamy do rezerwacji wizyt przez platformę Booksy.
Sprawdźcie również: Depilacja laserem diodowym — czy warto skorzystać z zabiegu?