[vc_row css=”.vc_custom_1640139464259{padding-top: 64px !important;padding-bottom: 64px !important;}”][vc_column][mkdf_accordion][mkdf_accordion_tab title=”O zabiegu”][vc_column_text]Peeling węglowy jest jedną z najskuteczniejszych kuracji oczyszczających, odświeżających
i regenerujących skórę. Zabieg polega na naświetlaniu wybranej partii ciała przy użyciu wysokoenergetycznego lasera Nd:YAG Q-Switch (emitującego światło o długości fali 1064 nm). Do przeprowadzenia kuracji wykorzystuje się również maskę z węglem aktywnym, która jest nakładana w okolicach twarzy, dekoltu bądź pleców.
Połączenie działania nowoczesnej aparatury zabiegowej i wysokiej klasy preparatów kosmetycznych daje spektakularne efekty! Peeling węglowy nie tylko oczyszcza skórę, zwęża pory, minimalizuje stany zapalne oraz normalizuje proces wydzielania sebum. Zabieg przyczynia się także do pobudzenia komórek skóry do regeneracji i redukuje przebarwienia pozapalne. Ponadto, peeling węglowy sprawdza się w terapiach wspomagających leczenie trądziku.
Peeling węglowy, potocznie nazywany zabiegiem ‘Black Doll’ to nowość na rynku medycyny estetycznej. Wykonywany jest on przy użyciu lasera neodymowo-YAGowego typu Q-switch. Zabieg ten polega na pokryciu powierzchni skóry koloidalną zawiesiną węgla, która następnie naświetlana jest światłem laserowym o krótkim impulsie. Roztwór węgla aktywnego skutecznie przyciąga i wchłania toksyny, nadmiar sebum oraz zrogowaciały naskórek. Pierwiastek ten wykazuje także właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne, rozjaśniające i kojące. Cząsteczki węgla absorbując energię światła laserowego ulegają rozbiciu pod jego wpływem, powodują ‘mikroeksplozje’ na powierzchni skóry prowadząc do delikatnego złuszczania skóry. W wyniku zabiegu uzyskujemy oczyszczenie skóry, zwężenie porów oraz ujednolicenie kolorytu i poprawę jędrności skóry.
Peeling węglowy wykonuje się, co 1-2 tygodnie.
Efekty działania peelingu
- oczyszczenie skóry
- redukcja zaskórników
- odświeżenie skóry
- redukcja przebarwień
- ujednolicenie kolorytu skóry
- zwężenie porów
- normalizacja wydzielania sebum
- działanie antybakteryjne
- działanie przeciwzapalne
- wygładzenie skóry
- poprawa napięcia skóry
- poprawa jędrności skóry
- pobudzenie naturalnych procesów naprawczych skóry
Wskazania do wykonania zabiegu
- skóra tłusta, mieszana
- skóra szara, ziemista, pozbawiona blasku
- skóra wymagająca oczyszczenia
- nierównomierny koloryt skóry
- rozszerzone pory
- nadprodukcja sebum
- zaskórniki
- delikatne przebarwienia np. pozapalne
[/vc_column_text][/mkdf_accordion_tab][mkdf_accordion_tab title=”Przeciwwskazania”][vc_column_text]Peelingu węglowego nie wykonuje się u osób:
- cierpiących na choroby nowotworowe
- u kobiet w ciąży i karmiących
- z kruchymi naczyniami krwionośnymi
- cierpiących na chroniczne zakażenia wirusowe, grzybicze lub bakteryjne
- posiadających tatuaż w miejscu zabiegu
[/vc_column_text][/mkdf_accordion_tab][mkdf_accordion_tab title=”Przygotowanie do zabiegu”][vc_column_text]
-
- Terapia doustna retoinoidami (np. Roaccutane)
Wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji a pierwszym zabiegiem.
- Leki i zioła światłouczulające
Dziurawiec, nagietek, zioła szwedzkie, herbata figura, deprim i inne. Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem.
- Leki przeciwbólowe
Należy odstawić je na 2 dni przed zabiegiem depilacji laserowej. Jedyną substancją, która nie ma właściwości światło uczulających jest paracetamol (np. Lek apap).
- Leki rozrzedzające krew
Aspiryna, polopiryna, acard i inne z kwasem salicylowym. Należy odstawić na 2 dni przed zabiegiem depilacji laserowej.
- Przeziębienie, stany zapalne itp.
Zabiegi nie są wykonywane w chwili osłabienia organizmu. Należy pamiętać również że depilacji nie można wykonać w przypadku zażywania leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych oraz przeciwzapalnych.
- Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze)
Stanowią przeciwwskazanie do zabiegu – w szczególności po infekcji opryszczki wargowej lub płciowej zabieg jest możliwy po 2 tygodniach od całkowitego ustąpienia zmiany na skórze.
- Znieczulenie ogólne i zabiegi operacyjne
Po zabiegach operacyjnych w znieczuleniu ogólnym należy odczekać 3 miesiące. Miejsce leczone nie może być poddane depilacji laserowej do momentu całkowitego wygojenia.
- Znieczulenie miejscowe
W przypadku znieczulenia miejscowego zabieg depilacji laserowej można wykonać po minimum tygodniu. Miejsce leczone nie może być poddane depilacji laserowej do momentu całkowitego wygojenia.
- Szczepienia
Należy odczekać minimum 2 tygodnie od iniekcji.
- Kuracja antybiotykami
Należy zakończyć ją na 2 tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej.
- Opalenizna
Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu – minimalna przerwa po ekspozycji na słońce lub w solarium wynosi 4 do 6 tygodni.
- Samoopalacze
„Opalenizna” uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air brush itp.) stanowi przeciwwskazanie do zabiegu – depilacja laserowa jest możliwa dopiero po jej ustąpieniu.
- Zabiegi złuszczające na twarz
Depilacja laserowa twarzy możliwa jest 7 dni przed zabiegiem złuszczającym lub 14 dni po nim.
- Inne
Niektóre wcześniejsze zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne.
[/vc_column_text][/mkdf_accordion_tab][mkdf_accordion_tab title=”Zalecenia po zabiegu”][vc_column_text]Po wykonanym zabiegu peelingu węglowego należy stosować krem nawilżający 2-3 razy dziennie oraz przez minimum 2 tygodnie nakładać fotoprotekcję w postaci kremów z filtrem SPF30.[/vc_column_text][/mkdf_accordion_tab][/mkdf_accordion][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”64px”][/vc_column][/vc_row][vc_row equal_height=”yes” content_placement=”middle”][vc_column width=”1/4″][mkdf_section_title skin=”dark” type=”standard” content_alignment=”center” title_tag=”var” disable_break_words=”no” title=”Cennik”][/vc_column][vc_column width=”3/4″][mkdf_services_list skin=”dark” orderby=”date” order=”ASC” number=”-1″ category=”laserowy-peeling-weglowy”][/vc_column][/vc_row]